Dnia 18.09.2015 r. w Szkole Podstawowej w Ratowicach odbyło się „Sprzątanie świata”. Uczniowie wraz z opiekunami wyszli w teren z workami na śmieci. Uprzątnęliśmy większość ulic, boiska, place zabaw. Zebraliśmy sporo śmieci, które zostały wywiezione dzięki uprzejmości ZGK. Teraz pozostaje nam dopilnować by nikt nie śmiecił.