Od pewnego czasu otrzymuję pytania od mieszkańców Ratowic: kto wymyślił tę „hopkę” koło szkoły? Wyjaśniam – nie sołtys. Nie było też nigdy takiego wniosku mieszkańców – np. na zebraniu wiejskim. Skąd więc taki pomysł? Trudno powiedzieć. Staram się wyjaśniać pytającym, że intencje budowy górki były dobre. Wygląda bardzo ładnie, a poprawa bezpieczeństwa dzieci przy szkole […]