Zwiedzamy!

TPR od kilku lat regularnie zaprasza mieszkańców na ciekawe wyjazdy po Dolnym Śląsku i nie tylko. Wycieczki są świetną okazją do aktywności, integracji i ciekawego spędzania wolnego czasu. W tym roku zorganizowaliśmy już trzy zimowe wyjazdy w góry- do Jakuszyc i Szklarskiej Poręby. Wiosną wspólnie zwiedzaliśmy opactwo cysterskie w Lubiążu, Lubin i sanktuarium w Grodowcu. W maju wraz z pięćdziesięcioma mieszkańcami gminy Czernica uczestniczyliśmy w Dniach Daisy w Pszczynie, zwiedzaliśmy niezwykły pszczyński zamek, a potem zachwycające kolorami ogrody Kapias w Goczałkowicach. A w lipcu wybraliśmy się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski i serca Wielkopolski. Zwiedziliśmy Muzeum Początków Państwa Polskiego, katedrę ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, wzgórze Lecha, starówkę i trakt królewski. Wielkie wrażenie zrobiła na nas także licząca blisko 2,7 tys. lat osada obronna kultury łużyckiej w Biskupinie – niezwykłe miejsce z wyjątkową historią.

Wyjazdy przygotowaliśmy w ramach realizowanego przez nasze stowarzyszenie projektu „Pocztówka z Dolnego Śląska i okolic” , dofinansowanego z UG Czernica. Dzięki temu nie są kosztowne dla uczestników i cieszą się ogromną popularnością. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wyprawy za wspaniałą atmosferę. Już wkrótce zaprosimy na kolejne propozycje. A od września wracamy z zajęciami tanecznymi dla dzieci i gimnastyką dla dorosłych.

Więcej informacji o wyjazdach i innych działaniach TPR znajdziecie na naszym profilu facebookowym: Towarzystwo Przyjaciół Ratowic.

Post Author: Marcin