Jarmark pyszności…

Zapach choinki, czekoladowych pierników i grzanego wina już od drzwi kusił przybyłych na ratowicki Jarmark Adwentowy, 11 grudnia 2016. Nie zawiedli goście, ale nie brakowało też wystawców – od miejscowej szkoły podstawowej, koła gospodyń, biblioteki, świetlicy środowiskowej, stowarzyszeń i Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa po okolicznych drobnych rękodzielników. Było więc w czym wybierać.

– To już jedenasty jarmark adwentowy i nadal cieszy się ogromnym powodzeniem. Staramy się zawsze rozszerzać ofertę – mówi Prezes Towarzystwa Przyjaciół Ratowic i jednocześnie Sołtys Jarosław Jagielski. – Przygotowania do jarmarku zaczynamy już latem. Robimy wino na grzańca, zbieramy grzyby na uszka, umawiamy się z wystawcami, przygotowujemy Kalendarz Ratowicki, który na jarmarku ma zawsze swoją premierę. Cieszymy się, ze ludzie przychodzą nie tylko na zakupy, ale po prostu żeby się spotkać i w miłej atmosferze spędzić chwilę.

Wśród wielu gości był też wójt gminy Włodzimierz Chlebosz z małżonką, radni i przedstawiciele ościennych gmin, .

Każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie! Płyty z kolędami, wyroby rękodzieła, ozdoby świąteczne, upominki, biżuteria, książki. Nie zabrakło również opłatków i świec na wigilijny stół. Nasz jarmark znany jest także z pysznego jedzenia. Dlatego od dwóch lat umieszczany jest w wydawanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego „Kalendarzu imprez kulinarnych Dolnego Śląska”. Tym razem świąteczne przysmaki przygotowało Ratowickie Koło Gospodyń i Gospodarzy. Kusiły pierożki z kapustą, uszka, przepyszne krokiety z domowym barszczem, śledziki i tradycyjne ciasta. Wszystko znikało w zawrotnym tempie. Dziękujemy organizatorom, za ich wielki wysiłek włożony w przygotowanie imprezy i wszystkim miłym gościom, za to, że nas nigdy nie zawodzą.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić wszystkich na kolejny jarmark (wielkanocny) już 2. kwietnia!

Post Author: Marcin

Dodaj komentarz