Archiwum Ratowic

Towarzystwo Przyjaciół Ratowic od kilku lat  tworzy Cyfrowe Archiwum Ratowic. Gromadzimy  stare  zdjęcia  wsi i jej mieszkańców, a także archiwalne dokumenty, pisma, mapy, pamiętniki, pocztówki. Wielką historyczną wartość maja dla nas nie tylko bardzo stare pamiątki, ale  nawet fotografie z lat 80 – tych i 90 – tych XX wieku. Przedłużamy ich życie przez zeskanowanie i cyfrowe odświeżenie. Dzięki temu mają szansę na nieśmiertelność.

Otrzymaliśmy od Was już naprawdę wiele bezcennych zdjęć, które są skarbnicą wiedzy o Ratowicach i Ratowiczanach. Przedstawiają święta, ale i codzienną pracę, dzieci i osoby wiekowe, domy i ulice, spotkania, piękne krajobrazy, ciekawe sytuacje. To prawdziwe skarby. Chcemy wkrótce przygotować wystawę tych pamiątek.

Dlatego prosimy obecnych i byłych mieszkańców Ratowic, aby zajrzeli so starych pudeł i na strychy. Wszystkich, którzy mogą podzielić się jeszcze tymi niezwykle cennymi dla nas pamiątkami prosimy o kontakt z panią Beatą Jagielską (beajagielska@op.pl).  Zdjęcia po zeskanowaniu oczywiście zostaną zwrócone właścicielom w nienaruszonym stanie. (bj).

Post Author: Marcin